Dzień patrona w pińczowskim LO
2013-04-16 13:58:22

W czwartek 11 kwietnia 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja uroczyście obchodzono Dzień Patrona. Ta szczególna w życiu szkoły uroczystość zgromadziła uczniów, pracowników i szanownych gości, którzy wspólnie zastanawiali się nad życiem i dokonaniami Hugona Kołłątaja.


Na wstępie głos zabrał wicedyrektor Tomasz Pietrzykowski, który, przypominając iż nasz Patron „Ośmielił się być mądry”, mądrości i odwagi życzył wszystkim uczniom. Następnie powitał przybyłych gości:  Jana Moskwę – starostę powiatu pińczowskiego,  Mirosława Walaska – wójta gminy Michałów, Księdza Dziekana Jana Staworzyńskiego,  Jerzego Znojka – dyrektora muzeum w Pińczowie oraz  Jolantę Opokę – dyrektorkę Biblioteki Publicznej w Pińczowie, Iwonę Senderowską – dyrektorkę PSCK, Tadeusz Niewygodę Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych, Krzysztofa Dusika Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Pedagogicznego, Marka Szczecińskiego Dyrektora Placówki Oświatowej w Węchadłowie.

 dzien_patrona_lo_pinczow1.jpg

dzien_patrona_lo_pinczow2.jpg

dzien_patrona_lo_pinczow3.jpg

dzien_patrona_lo_pinczow5.jpg

 

W dalszej części uczennica Angelika Bujanowska z klasy Ia przybliżyła postać Hugona Kołłątaja i jego związki z Ponidziem. Po tej części głos mogli zabrać przybyli goście. Zarówno starosta, pan Znojek, jak i Ksiądz Dziekan gratulowali młodzieży tak szanownego Patrona i życzyli, by stał się on dla nich dobrym wzorem do naśladowania.Po życzeniach uczniowie klas IIb, IIf i Ib zaprezentowali część artystyczną, którą śpiewem uświetniły Nikola Bębenek i Aleksandra Kononov. Część artystyczną opracowały: Sylwia Smaczyńska i Anna Sioja.   

dzien_patrona_lo_pinczow4.jpg

dzien_patrona_lo_pinczow6.jpg

Następnie organizatorzy konkursów: graficznego, literackiego i historycznego wręczyli nagrody i dyplomy laureatom. W konkursie graficznym, którego organizatorem był  pan Staniszew, wyróżnienia otrzymali:  Katarzyna Majcher Ib, Dawid Pytel IIf, Angelika Bujanowska
Ia, Karolina Doroz IIb, Magdalena Bujanowska IIb,
Paula Ta Duc Id, Aleksandra Bakalarz Ic, Wioletta Puchalska IIb. W konkursie literackim, zorganizowanym przez panie Smaczyńską i Miernik, pierwsze miejsce zajęła  Karolina Doroz IIb. Pierwsze miejsce w konkursie historycznym, przygotowanym przez pana Rolińskiego zajęła Angelika Bujanowska z I a. Zwyciężczyni konkursu literackiego Karolina Doroz z klasy IIb
odczytała swój tekst będący refleksją młodej osoby o Patronie,
przemijaniu i naszej „małej Ojczyźnie”.
Tym refleksyjnym akcentem zakończyła się oficjalna część obchodów Dnia Patrona.

 

LO/Lilka






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13787