W niedzielę 7 kwietnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się finał IV EDYCJI PIŃCZOWSKIEJ POWIATOWEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET .
W rozgrywkach udział wzięły następujące drużyny: Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie (trenerka – pani Beata Lis) , Dolina Mierzawy – Pawłowice, Lejdis, Nauczycielki.
W pierwszym meczu półfinałowym ZSZ Pińczów pokonał zespół Nauczycielek wynikiem 2:0, zapewniając sobie wejście do finału. Drugim zespołem, który wszedł do finału, była Dolina Mierzawy – Pawłowice. Zespół ten awansował po wygranej 2:0 z drużyną Lejdis. Mecz o 3 miejsce rozegrały drużyny: Nauczycielki przeciw Lejdis. Po zaciętej walce wygrała drużyna Nauczycielek wynikiem 2:0.

Ostatni mecz finałowy rozegrały dziewczęta ze Staszica z Doliną Mierzawy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Pawłowic, a najmłodsze uczestniczki - uczennice ZSZ, uzyskały ostatecznie drugie miejsce w finale, a wystąpiły w składzie: Katarzyna Nowak, Małgorzata Gil, Aleksandra Badurak, Wioletta Puchała, Natalia Derela, Martyna Styczeń, Luiza Kawecka, Marta Mazanowska.

Sukcesem zespołu ze „Staszica” są również nagrody indywidualne dla uczennic: Wioletty Puchały – najlepsza przyjmująca, Martyna Styczeń – najlepsza rozgrywająca.
Dziękujemy kibicom za wspaniały doping, a trenerom za czas i wysiłek włożony w przygotowanie młodzieży.
/MP/