Likwidowanie wyrobów zawierających azbest
2013-04-05 15:17:16

Mając na względzie konieczność systematycznego likwidowania wyrobów
zawierających azbest z terenu gminy , Urząd  Gminy przeprowadził
przetarg, w którym wyłonił firmę - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlano- Handlowe EKO z Mikułowic, która będzie realizować to zadanie w 2013
roku.



Zakłada się, że jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku możliwe będzie rozpoczęcie odbioru wyrobów zawierających azbest od właścicieli poszczególnych nieruchomości.

W związku z koniecznością przygotowania wniosku o dofinansowanie przedmiotowego zadania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Urząd Gminy Nowy Korczyn będzie się kontaktował z zadeklarowanymi osobami celem potwierdzenia przystąpienia do programu usuwania odpadów zawierających azbest w 2013 roku.

Dofinansowanie to obejmuje we 85% koszty związane z utylizacją,
transport i demontaż azbestu w 2013 roku. Natomiast pozostałe 15% leży
po stronie właściciela nieruchomości.



Szczegółowe informacje pod nr telefonu 41 377 10 03 wew. 31, natomiast
formularz wniosku poniżej oraz w siedzibie Urzędu pokój nr 10.

>>Wniosek azbest

/Serwis Informacyjny UG/

/Serwis Informacyjny UG/




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13701