„Powstanie Styczniowe w wyobraźni dziecka”
2013-04-05 13:07:38

W tym roku przypada 150. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Z tej
okazji w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie zorganizowano
międzyszkolny konkurs plastyczny zatytułowany „Powstanie Styczniowe w
wyobraźni dziecka”.



Udział w tym przedsięwzięciu miał upamiętnić kolejną rocznicę wybuchu największego i zarazem ostatniego zrywu niepodległościowego Polaków w XIX w. oraz zainteresować uczniów dziejami naszej Ojczyzny.
Konkurs spotkał się z życzliwym przyjęciem zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli, gdyż wpłynęło do organizatora aż kilkadziesiąt prac wykonanych przeróżnymi technikami plastycznymi. Wszystkie były niezwykle ciekawe i staranne, a poziom wykonania niektórych plakatów był naprawdę imponujący! Komisja Konkursowa miała zatem nie lada problem z wybraniem tych najlepszych. Jednak po długich obradach wyłoniono grupę laureatów i wyróżnionych:

Anna Błach- I miejsce, Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Agata Kawa- I miejsce,  Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Wiktoria Koza- I miejsce, Szkoła Podstawowa w Brzostkowie
Natalia Buczak- II miejsce, Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Sandra Masłowska- II miejsce, Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Agnieszka Kowalczyk- III miejsce, Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie
Wojciech Trojan- III miejsce, Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie

 konkurs_01.JPG

 konkurs_02.JPG

 konkurs_03.JPG

konkurs_04.JPG

Wyróżnienia zdobyli:
Karol Cuber- Szkoła Podstawowa w Brzostkowie
Marta Wężowicz- Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Anna Kucharska- Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Jakub Niedopytalski- Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Daria Suchy- Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Klaudia Mącznik- Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Jagoda Katra- Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
Konrad Cygan- Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie

Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie dnia 25 marca 2013 roku. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz słodkie upominki. Mogli też zobaczyć montaż słowno – muzyczny zatytułowany: „Chwała zwyciężonym!” przygotowany przez uczniów klasy piątej pod kierunkiem p. Barbary Bonar.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Prace zwycięzców można obejrzeć na wystawie w holu budynku Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie.

/Serwis Informacyjny UG/




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13698