Przeładowany bus 2013-04-05 11:21:46
Dzisiaj we Włoszczowie na ulicy Partyzantów policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kursowego busa. Jak się okazało podróżowało w nim o 10 osób za dużo. Dla kierowcy skończyło się to mandatem karnym w kwocie 500 złotych, a dla części pasażerów przymusową wysiadką.
Dzisiaj około godz. 9.30 funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie zatrzymali do kontroli drogowej busa marki Mercedes, wykonującego regularne przewozy osób na terenie między innymi powiatu włoszczowskiego. Po przeliczeniu wszystkich pasażerów okazało się, że kierujący busem przewoził o 10 osób za dużo. Jak wynikało z dowodu rejestracyjnego pojazdu był dostosowany do przewozu 18 osób łącznie z kierowcą, natomiast w busie podróżowało aż 28 osób. Trzeźwy kierowca, 48 – letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych, a na jego konto dopisano 10 punktów karnych.
|
|
|