W sobotę 23 marca br. w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbyło się
uroczyste podsumowanie akcji tegorocznego feryjnego wypoczynku
zorganizowanego dla dzieci i młodzieży z terenu trzech gmin: Nowy
Korczyn, Solec Zdrój i Pacanów.

Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja z Wiceminister Obrony Narodowej Beatą Oczkowicz
W spotkaniu z ponad czterdzieściorgiem dzieci z naszej gminy udział wzięli organizatorzy zimowiska - Wiceminister Obrony Narodowej- Beata Oczkowicz, Komendant Hufca ZHP w Łasku Edward Kondratiuk, a także zaproszeni goście: komendant kieleckiej chorągwi ZHP hm. Dariusz Bińczak, komendant hufca buskiego hm. Adam Gadawski i jego zastępca hm. Teresa Leszczyńska, radny wojewódzki Krzysztof Dziekan, oraz wójtowie gmin- Paweł Zagaja, Wiesław Skop i Adam Pałys.

Wójt Gminy z uczestnikami zimowiska
Spotkanie urozmaicił występ artystyczny dziecięcego zespołu tanecznego ze stowarzyszenia „Diamenty Powiśla”. Wszyscy uczestnicy zimowiska otrzymali gustowne plecaki z wyprawką szkolną.
/Serwis Informacyjny UG/