Wielki Tydzień bardzo uroczyście obchodzono w Pińczowie. Uroczystości rozpoczęła Niedziela Palmowa, podczas której w kościołach święcono palmy. Nie zabrakło również tradycyjnej procesji z Placu Konstytucji do Kościoła św. Jana Ewangelisty i Apostoła.
W Wielki Piątek, jak co roku, wierni z trzech pińczowskich parafii wzięli udział w drodze krzyżowej z kościoła p.w. św. Jana Ewangelisty i Apostoła na Górę Zamkową.
Wielki krzyż, który nieśli strażacy, wierni, ustawiono na szczycie Góry. W sobotę kościoły zapełniły się wiernymi święcącymi pokarmy i czuwającymi przy grobie Chrystusa.

Polecamy obejrzeć galerię zdjęć z ostatnio obchodzonych uroczystości.
/kr/, zdjęcia Lilka