GLOB 2013 czyli XIX Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego w Katowicach
2013-03-29 10:46:40

Kolejnym miastem w którym gmina Busko-Zdrój wraz z sanatoriami: „Nida-Zdrój", „Włókniarz" i „Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. promowała swoje walory były Katowice. Warto podkreślić, że honory partnerskiego regionu targów pełniło w tym roku Województwo Świętokrzyskie.


W dniach 22-24 marca 2013 r. podczas XIX Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego w Katowicach swoje oferty zaprezentowało ponad 220 wystawców z różnych państw, m.in. z: Dominikany, Francji, Niemiec, Indonezji, Kenii, Maroko, Słowacji, Ukrainy, Włoch i oczywiście z Polski.

Reprezentacja z Buska-Zdroju zaprezentowała zwiedzającym bogatą ofertę leczniczą oraz służyła fachową wiedzą na tematy dotyczące atrakcji turystycznych gminy. Tradycyjnie odwiedzający nasze stoisko mogli skosztować wody mineralnej „Buskowianka" oraz sławnych ciasteczek „Całuski", otrzymać materiały promocyjne i atrakcyjne gadżety. Extra gadżety można było wygrać podczas specjalnie przygotowanych w tym celu konkursów. Dodatkowo rabatowe pobyty w słonecznym kurorcie ufundowało Sanatorium „Włókniarz".

Świętokrzyską delegację wsparli podczas targów dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – Jacek Kowalczyk oraz prezes Sanatorium Uzdrowiskowego „Nida-Zdrój" sp. z o.o. – Zdzisław Dudek. Dla najmłodszych województwo świętokrzyskie przygotowało liczne atrakcje, m.in. sferę zabaw dla dzieci, gry planszowe-bierki, domino, warcaby, puzzle-wszystko to w rozmiarach XL, a także liczne konkursy.

targi_turystycze.jpg


Stoisko województwa świętokrzyskiego zdobyło II miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko katowickich targów. Jury przyznając nagrodę brało pod uwagę przede wszystkim ogólną prezentację stoiska, jego wygląd, oryginalność, nowoczesność, formę prezentacji oraz promocji produktu.

W targach udział wzięły biura podróży, przewoźnicy, hotele, pensjonaty, sanatoria, ośrodki odnowy i rekreacji, krajowe i zagraniczne organizacje turystyczne. Zwiedzający podziwiali licznie prezentowany na ekspozycjach sprzęt turystyczny, żeglarski i sportowy. Zasięgali opinii o najnowszych trendach w turystyce, a także miejscach wartych odwiedzenia. Katowickie targi mają bardzo dobrą kampanię reklamową, rozciągającą się na całą Polskę i nie tylko. Stąd obecność na imprezie tak wielu wystawców i zwiedzających. Za rok czeka nas jubileuszowa - XX edycja Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB.

EHR
Źródło:  www.busko.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13640