Kryminalni zatrzymali kieszonkowca 2013-03-27 11:24:44
Buscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży z końca ubiegłego roku, we współpracy z ostrowieckimi stróżami prawa, zatrzymali 54-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzieże kieszonkowe, do jakich doszło w Busku-Zdroju w grudniu ubiegłego roku. Za kradzieże, jakich się dopuścił może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Skrupulatna praca świętokrzyskich policjantów pozwoliła ustalić i zatrzymać kieszonkowca. Buscy kryminalni dzięki współpracy z ostrowieckimi stróżami prawa zatrzymali sprawcę w poniedziałek rano w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna nie krył zdziwienia na widok interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Zatrzymany podejrzany jest o kradzieże kieszonkowe, do jakich dochodziło na przystankach autobusowych w Busku-Zdroju w grudniu ubiegłego roku.  Łupem kieszonkowca padały wówczas portfele z zawartością pieniędzy w kwocie 1000 złotych, 20 dolarów oraz dokumenty osobiste, a także karta bankomatowa za pomocą, której tuż po kradzieży wypłacono środki pieniężne w kwocie 1800 złotych. Łączna suma strat powstała w wyniku tej przestępczej działalności szacowana jest wstępnie na kwotę około 3000 złotych. Mężczyzna znany policjantom z wcześniejszej podobnej „działalności” trafił do policyjnego aresztu. Decyzją prokuratury zostały wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 złotych oraz dozór Policji. Za przestępstwa, jakich się dopuścił może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
/KWP Kielce/
|
|
|