W dniu 12 marca 2013 r. w Nowym Korczynie odbyły się gminne eliminacje
Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których udział wzięło 11 uczniów ze szkół
z terenu naszej gminy.
Turniejowi, który ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, przewodniczył mł. bryg. Artur Brachowicz z Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju.
Miejsca medalowe, które kwalifikują do eliminacji powiatowych zdobyli:
W grupie szkół podstawowych:
I miejsce - Paweł Witkoś– Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie
II miejsce - Dominik Parlak – Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
III miejsce - Dawid Skorupa – Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie
W grupie gimnazjów:
I miejsce - Katarzyna Cerazy
II miejsce – Wiktor Marunowski
III miejsce – Wiktor Półtorak

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia podczas dalszej rywalizacji.
/Serwis Informacyjny UG/