Złodzieje paliwa pod kluczem
2013-03-26 09:48:22

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 4 młodych mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat, których podejrzewają o włamania do samochodów ciężarowych i kradzież z nich paliwa. Ustawodawca za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


W  marcu
2013 roku
nieznani sprawcy z zaparkowanego na posesji samochodu ciężarowego
Renault, ukradli
400 litrów paliwa. Uszkodzili także korek do wlewu paliwa w
mercedesie,
zaparkowanym tuż obok.  Poszkodowany
straty
wycenił na przeszło 2000 złotych. Skrupulatna praca policjantów z
komisariatu w Sędziszowie doprowadziła do ustalenia i zatrzymania
sprawców kradzieży.
Okazali się nimi trzej 20-latkowie i ich o 3 lata młodszy kompan.

 policja_paliwo1.jpg

Cała czwórka trafiła
do policyjnego aresztu. Z ustaleń śledczych wynika, że młodzi
ludzie na swoim
koncie mają kilka takich włamań do samochodów na terenie
województwa śląskiego,
małopolskiego i świętokrzyskiego. Konsekwencją ich czynów może być
nawet 10
letni pobyt w więzieniu.




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13596