Wpadli krótko po kradzieży
2013-03-22 11:03:47

Wczoraj policjanci z Solca-Zdroju zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat oraz nieletniego 16-latka. Są oni podejrzewani o kradzież przedmiotów wartości około 5000 złotych. Za takie przestępstwo została przewidziana kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Wszystko rozegrało się wczoraj krótko przed północą. Soleccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Polo. Jak się okazało pojazdem podróżowały 3 osoby. Stróże prawa sprawdzili dokładnie auto. Podczas tej czynności mundurowi w bagażniku znaleźli: laptop, CB radio wraz z anteną, szlifierkę kątową, a także piłę oraz kosę spalinową.  Skrupulatna praca mundurowych pozwoliła ustalić, że przedmioty te zostały skradzione z otwartego garażu w gminie Pacanów, krótko przed zatrzymaniem. Stróże prawa powiadomili o kradzieży właściciela, który określił ich wartość na kwotę około 5000 złotych.  Podejrzewani o kradzież 19 i 22-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ich 16-letni kompan trafił do policyjnej izby dziecka. Za kradzież została przewidziana kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.16-latek za czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich.


https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13572