Jak co roku harcerze z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie biorą udział w akcji charytatywnej "Kosz dla Najuboższych". Organizatorem akcji jest Rada ds. Rodziny działająca przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pińczów.
Harcerze w dniach od 18-22 marca 2013 roku od godziny 14:00 do 18:00 pełnią dyżury w następujących sklepach: GS "Samopomoc chłopska" oraz Delikatesy Centrum, zachęcając klientów sklepów do dzielenia się produktami żywnościowymi z ludźmi ubogimi naszej gminy.

Okazuje się, że mieszkańcy Pińczowa chętnie ulegają prośbą harcerzy i obficie dzielą się z potrzebującymi, za co im serdecznie dziękujemy.
/Gim nr2/