Czy powstanie obwodnica Nowego Korczyna?
2013-03-20 16:26:03


W związku z planowaną przez Samorząd Województwa Małopolskiego i
Świętokrzyskiego budową mostu na rzece Wiśle w Nowym Korczynie Wójt
Gminy Paweł Zagaja zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i
Autostrad w Warszawie o ujęcie w programie inwestycyjnym budowy obwodnicy dla Nowego
Korczyna po zachodniej stronie miejscowości.






Droga krajowa nr 79 przecina centrum miejscowości, więc powstanie obwodnicy jest istotne ze względu na poprawę bezpieczeństwa pieszych (Zespół Szkół, Ośrodek Zdrowia, Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Rynek). Ponadto droga ta przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch zabytkowych kościołów. W konsekwencji wybudowania mostu na Wiśle zwiększy się z pewnością natężenie ruchu, co może spowodować uszkodzenie tych obiektów sakralnych.
Wnioskowane przez Wójta rozwiązanie wpłynie zapewne na poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi, gdyż oddzielony zostanie ruch tranzytowy od ruchu lokalnego i pieszego.

obwodnica.JPG

MAPA POGLĄDOWA PLANOWANEJ OBWODNICY NOWEGO KORCZYNA

/Serwis Informacyjny UG/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13557