Lekkoatleci Słoneczka potwierdzili wysoką formę podczas Międzywojewódzkich biegów przełajowych w Końskich zdobywając dwa medale.
Złoty medal na dystansie 1000 m zdobył Mateusz WRÓBEL, Kinga KOWALSKA po zaciętej walce zdobyła brązowy medal wśród młodziczek na dystansie 1500m. W biegu juniorów na dystansie 2000m Damian SATOR uplasował się tuż za podium ustępując tegorocznemu mistrzowi Polski z hali Mateuszowi BORKOWSKIEMU, wicemistrzowi Sławomirowi KUCIOWI oraz Marcinowi RZESZOWSKIEMU. W mistrzostwach wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z 20 klubów.
Wyniki:
kategoria dzieci (chłopcy): 1. Mateusz WRÓBEL (Słoneczko); młodzicy (dziewczęta): 3. Kinga KOWALSKA (Słoneczko), (Chłopcy): 17. Artur SZYMCZYK (Słoneczko); Juniorzy młodsi: (Chłopcy): 4. Damian SATOR (Słoneczko).