Sztuka Mrożka w BSCK
2013-03-11 14:11:34

Szkolny teatr 'Hades' tym razem wziął na warsztat znakomitą sztukę Sławomira Mrożka "Męczeństwo Piotra O'heya". Spektakl w reżyserii Huberta Stachury mogliśmy oglądać w czwartek 7 marca o godzinie 18.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.



W niczym nie wyróżniającym się mieszkaniu państwa O'heyów dzień jak co dzień. Ojciec (Radek Dziubiński) zaczytany w gazetę ignoruje narzekania swej żony ( Karolina Zawadzińska), której marzy się lepsze życie. Gdzieś w kącie synowie (Sebastian Wach, Jakub Janiec) zajęci swoimi sprawami, jeden z nich udaje księdza Kordeckiego i wybiera się "na Szweda".

 hades_spektakl1.jpg

Najważniejsza jest jednak... łazienka O'heyów, w której znajduje się tygrys. Oficjalne zawiadomienie o obecności dzikiego zwierzęcia przynosi Urzędnik (Jakub Sutkowski). Od tej pory mieszkanie O'heyów odwiedzają różne osoby: poborca podatkowy (Dominik Szafraniec ), węszący interes szef trupy cyrkowej (Maks Bańkowski), prowadzący badania nad dzikim zwierzęciem naukowiec (Mateusz Lewandowski) z asystentką (Katarzyna Korcipa), planujący zorganizować łowy z Maharadżą sekretarz (Iza Banaszek), nauczycielka (Monika Prucnal) z grupą niesfornych uczniów, stary myśliwy, co nigdy nie siada, ze strzelbą (Mateusz Żelawski). A wszyscy zainteresowani tygrysem (Magdalena Wilgocka), któremu w sztuce teatru "Hades" towarzyszą tańczące tygryski (Gosia Skórska, Kasia Lis, Klaudia Wieczorek, Martyna Janik, Marta Pikulska). Z groźnym zwierzęciem odważy się rozprawić Piotr O'Hey.

 hades_spektakl2.jpg

Trzeba przyznać, że młodzi aktorzy znakomicie wcielili się w role. Trwający niecałą godzinę spektakl oglądało się z przyjemnością. Szkoda tylko, że sala, niestety, świeciła pustkami...

hades_spektakl3.jpg


Szkolny teatr "Hades" działa przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju. Jego opiekunem artystycznym jest pani Jolanta Łukasik. 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13483