Na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrane zostały V Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu Strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Mistrzostwa rozgrywane były w 5 konkurencjach indywidualnych stylami: motylkowym, dowolnym, grzbietowym, klasycznym i zmiennym oraz drużynowo w sztafecie stylem dowolnym.
W zawodach wystartowało łącznie 78 strażaków z terenu województwa świętokrzyskiego. Powiat Pińczowski reprezentowało 4 strażaków. W konkurencji indywidualnej stylem dowolnym mistrzostwo województwa świętokrzyskiego oraz złoty medal wywalczył str. Artur Karasek, który uzyskał czas 30,07 s, poprawiając tym samym rekord województwa świętokrzyskiego w tym stylu ustanowiony w poprzednich mistrzostwach.

Drużyna pińczowskich strażaków mł. asp. Piotr Walczyński, str. Artur Karasek, sekc. Paweł Bajor, st.asp. Marek Madej
Jest to niewątpliwie bardzo duże osiągnięcie strażaka z Pińczowa, pierwsze w historii działalności pińczowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Dużym osiągnięciem może poszczycić się również startująca w sztafecie stylem dowolnym drużyna pińczowskich strażaków, która w łącznej klasyfikacji wywalczyła wysokie 6 miejsce.
Mistrz województwa str. Artur Karasek (w środku)
Drużynę tą stanowili: st. asp. Marek Madej, mł. asp. Piotr Walczyński, sekc. Paweł Bajor i mistrz województwa świętokrzyskiego w stylu dowolnym str. Artur Karasek.
Medale za czołowe lokaty oraz dyplomy pamiątkowe wręczył Świętokrzyski Komendant Wojewódzki nadgryg. Zbigniew Muszczak, który, dziękując startującym w poszczególnych konkurencjach strażakom, wysoko ocenił poziom zorganizowanych V Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu Strażaków PSP.
Opracował:
st. kpt. Tadeusz Pasternak