4 medale zdobyli buscy lekkoatleci w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS, które odbyły się 5 marca 2013r. w Strawczynie.
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Słoneczka Busko Zdrój podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego L A w biegach przełajowych. Zawodnicy Słoneczka zdobyli 1 złoty i 3 brązowe medale na otwarcie sezonu lekkoatletycznego w Strawczynie
Wyniki:
szkoły podstawowe:
kategoria dzieci (dziewczęta): 3. Joanna GOZDEK(Słoneczko Busko-Zdrój); (chłopcy): 1. Mateusz WRÓBEL (Słoneczko);
młodzicy (dziewczęta): 3. Kinga KOWALSKA (Słoneczko), 10. Wiktoria NOWAK (Chłopcy): 13. Artur SZYMCZYK (Słoneczko);
Juniorzy młodsi: (Chłopcy): 3. Damian SATOR (Słoneczko).