W piątek 1 marca w PSCK spotkali się członkowie pińczowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Dla licznego grona słuchaczy wykład na temat celowości samokontroli w cukrzycy przedstawiła lekarz diabetolog Małgorzata Majsterkiewicz.
Na spotkaniu pojawił się również dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie Tomasz Swat. Przestrzegał przed oszustwami, na jakie są narażone są osoby starsze.
Odbyło się również spotkanie organizacyjne Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w trakcie którego p. Bożena Szatkowska-Mostek wyjaśniła zasady działania UTW oraz zakres tematyczny planowanych zajęć, a także przedstawiła status prawny UTW.
źródło www.psck.pl