Przyznano stypendia w ramach V edycji Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego. Obradująca 22 lutego komisja stypendialna wyłoniła listę zwycięzców.
Oto najzdolniejsi uczniowie z powiatu buskiego, pińczowskiego, Kazimierzy Wielkiej i Chmielnika:
Powiat Busko-Zdrój:
-Kamil Pasternak I Liceum Ogólnokształcące Busko-Zdrój
-Konrad Marszałek I Liceum Ogólnokształcące Busko-Zdrój
-Paulina Niciarz Samorządowe Gimnazjum nr 1 Busko-Zdrój
-Meri Minasyan I Liceum Ogólnokształcące Busko-Zdrój
-Łukasz Zarzycki I Liceum Ogólnokształcące Busko-Zdrój
-Mirosława Domagała I Liceum Ogólnokształcące Busko-Zdrój
-Aleksandra Karolina Kumor Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
-Agnieszka Fortuna Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
-Jakub Bartłomiej Gadawski Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
-Nikola Santiago Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
-Magdalena Struzikiewicz Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
-Dominika Kornaś Samorządowe Gimnazjum im. św. Kingi Nowy Korczyn
-Agata Siemieniec Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego Wiślica
-Emilia Pazur Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego Wiślica
-Mateusz Białas Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego Wiślica
Powiat pińczowski:
-Michał Gręda Gimnazjum nr 2 im. A. Dygasińskiego Pińczów
-Aneta Zachariasz Gimnazjum nr 2 im. A. Dygasińskiego Pińczów
-Weronika Zielińska Gimnazjum nr 2 im. A. Dygasińskiego Pińczów
-Kinga Szałabska Gimnazjum nr 2 im. A. Dygasińskiego Pińczów
-Patryk Sobczyk Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych Kije
Powiat kazimierski:
-Kamil Czajka Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie Skłodowskiej Kazimierza Wielka
-Magdalena Koziara Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich Kazimierza Wielka
-Paulina Dymek Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie Skłodowskiej Kazimierza Wielka
-Natalia Klimczyk Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich Kazimierza Wielka
-Szymon Godzisz Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich Kazimierza Wielka
Chmielnik:
- Mateusz Bielecki Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego Chmielnik
O uzyskanie stypendiów starało się 672 uczniów, otrzymało je 204 osoby. Każdy stypendysta dostanie po 3600 zł. Ideą programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez pomoc stypendialną dla uczniów szczególnie uzdolnionych, zwłaszcza w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.
Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.