Luty okazał się wyjątkowo szczęśliwym miesiącem dla uczennic z Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie trenujących piłkę siatkową pod kierunkiem pani Beaty Lis nauczycielki wychowania fizycznego. Drużyna dziewcząt 26 lutego uczestniczyła w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących, który został zorganizowany w Małogoszczu.
W turnieju brały udział następujące szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących - Małogoszcz, Liceum Ogólnokształcące - Jędrzejów, Liceum Ogólnokształcące - Sędziszów, Zespół Szkół zawodowych Nr2 - Chęciny, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego - Krzelów, Zespół Szkół Zawodowych – Pińczów. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy po trzy zespoły.

Dziewczęta z pińczowskiego „Staszica” wystąpiły w następującym składzie : Aleksandra Badurak (Libero), Małgorzata Gil, Wioletta Puchała, Katarzyna Nowak, Natalia Derela, Martyna Styczeń, Klaudia Tarka, Agata Skrzypek, Klaudia Beta, Luiza Kawecka, Angelika Cygan. Uczennicom towarzyszyła ich trenerka pani Beata Lis. Dziewczęta pokonały w swojej grupie uczennice z liceum z Jędrzejowa - 2:0. Naszym siatkarkom uległy również dziewczęta z LO z Sędziszowa i mecz zakończył się po dwóch setach wynikiem 2:0.

Ogromny wysiłek, wola walki i przede wszystkim doskonałe przygotowanie przydały się pińczowskim uczennicom z ZSZ zwłaszcza w ostatnim, najtrudniejszym meczu. W finale bowiem trafiły na gospodynie turnieju - Małogoszcz. Po zaciętych pięciu setach dziewczęta z Pińczowa pokonały w tie-breaka Małogoszcz wynikiem 15- 9. W ten sposób dziewczęta ze „Staszica” wywalczyły pierwsze miejsce w Turnieju i razem z trenerką przywiozły do szkoły piękny puchar i dyplom . Drugie miejsce zajęły uczennice LO Małogoszcz, a miejsce trzecie – LO Jędrzejów.

Zawodniczki z Pińczowa wraz z opiekunem pragną podziękować panu Staroście Janowi Moskwie za umożliwienie udziału w tym turnieju i pokrycie kosztów wyjazdu.
Warto podkreślić, że jest to trzecie, ważne zwycięstwo uczennic z Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie w obecnym roku szkolnym. Ogromnie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !