Mając na względzie konieczność systematycznego likwidowania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Busko-Zdrój, Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przeprowadził przetarg na wyłonienie firmy, która będzie realizować to zadanie w 2013 roku. Aktualny etap przetargu to formalno-prawne procedury pozwalające na podpisanie stosownej umowy.
Zakłada się, że jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku możliwe będzie rozpoczęcie odbioru wyrobów zawierających azbest od właścicieli poszczególnych nieruchomości.
W związku z koniecznością przygotowania wniosku o dofinansowanie przedmiotowego zadania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, wyznacza się termin do 15 kwietnia 2013 roku na złożenie w tut. Urzędzie deklaracji przystąpienia do programu usuwania odpadów zawierających azbest w 2013 roku.
Druk deklaracji dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, pokój nr 3 lub na stronie internetowej www.umig.busko.pl