pod takim hasłem zostanie przeprowadzone w tym roku Świętokrzyskie Dyktando. Zmagania z zawiłościami polskiej ortografii odbędą się 21 lutego o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Adam Jarubas.
Dyktando zostanie przeprowadzone z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przypadającego właśnie w tym dniu. Organizatorzy, Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” przy współpracy z WDK zapraszają mieszkańców naszego województwa oraz przedstawicieli świata polityki, kultury, dyrektorów firm i instytucji. Zwycięzcy obu kategorii – „mieszkańcy” i „VIP-y” otrzymają atrakcyjne nagrody i status mistrza ortografii Świętokrzyskiego Dyktanda. Rejestracja uczestników rozpocznie się w dniu wydarzenia od godziny 16.00, przed wejściem na Salę Lustrzaną Wojewódzkiego Domu Kultury.
źródło: www.sejmik.kielce.pl