26 par z terenu gminy Wiślica, które szczęśliwie przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 lat spotkało się na uroczystości, która odbyła się w Zajeździe Kasztelańskim 12 lutego br.
Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z rąk wojewody Bożentyny Pałki-Koruby i asystującym jej wójtem gminy Stanisławem Krzakiem i kierownikiem USC Andrzejem Lasakiem odebrali: Stanisław i Helena Badocha z Ostrowa, Wacław i Genowefa Czerw ze Skotnik Górnych, Zygmunt i Marianna Czerw ze Skorocic, Adolf i Daniela Domagała z Kobylnik, Antoni i Daniela Dybek ze Szczytnik, Stanisław i Zofia Janiec z Wawrowic, Mieczysław i Marianna Jaros z Jurkowa, Henryk i Marianna Kaszuba z Chotla Czerwonego, Stanisław i Władysława Kowalczyk z Górek, Adolf i Stanisława Krawiec z Łatanic, Daniel i Stanisława Król z Kobylnik, Edmund i Maria Królikowski ze Szczytnik, Stanisław i Krystyna Kuliś z Gorysławic, Zygmunt i Marianna Nogacki ze Skotnik Dolnych, Marian i Aniela Pietrzyk ze Szczerbakowa, Józef i Jadwiga Piotrowski z Kuchar, Edward i Krystyna Poznański z Wiślicy, Zdzisław i Bolesława Prządo z Kuchar, Marian i Natalia Przęzak ze Szczytnik, Tadeusz i Teresa Romański z Wiślicy, Adolf i Genowefa Siemieniec z Chotla Czerwonego, Stanisław i Krystyna Sierak z Kobylnik, Zenon i Katarzyna Stępień ze Szczytnik, Józef i Janina Tatarka z Hołudzy, Stanisław i Zuzanna Wiśniewski z Ostrowa, Czesław i Zofia Zioło ze Szczytnik.
Grono dostojnych jubilatów wraz z gośćmi uroczystości obejrzeli kolorowe widowisko obrzędowe p.t. „Wiślickie wesele” w wykonaniu prowadzonego przez Jadwigę Krzak Zespołu Pieśni i Tańca Wiśliczanie. Dr. Tadeusz Romański, kierownik Ośrodka Zdrowia w Wiślicy także będący w grupie tegorocznych jubilatów przygotował miłą niespodziankę. Zaprosił ich na bezpłatne kompleksowe badania lekarskie określające stan zdrowia w wybranym przez każdą parę małżonków terminie do tutejszego ośrodka. Finałem spotkania był uroczysty obiad i „ostatkowa” zabawa.
Mimo zaawansowanego już wieku jubilatów sala w Zajeździe Kaszelańskim tętniła radością, uśmiechem i wspomnieniami z przeżytych wspólnie małżeńskich lat.
fotoreportaż 
/Robert Gwóźdź/