XXXII Sesja Rady Gminy odbyła się 17 stycznia 2013r. w Urzędzie Gminy przy ul. Buskiej. Uczestniczyli w niej radni, sołtysi jak również zaproszeni goście. Obradom przewodniczył w pierwszej części p. Paweł Kulik, a następnie p. Kazimiera Gołdyn.

W sprawozdaniu z działalności między sesjami Wójt poinformował m. in. o:
- uzyskaniu pozwolenia na budowę w ramach zadania pn. rewitalizacja Nowego Korczyna,
- podpisaniu umowy na termomodernizację Ośrodka Zdrowia w Nowym Korczynie,
- zakończeniu prac i rozliczeniu środków związanych z remontem stacji uzdatniania wody i studni kanalizacyjnych,
- złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dotyczącego programu usuwania azbestu, złożeniu wniosku na przebudowę drogi w Badrzychowicach w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
W interpelacjach radni wnioskowali m.in. o wywieszenie aktualnych rozkładów jazdy na przystanku autobusowym w Nowym Korczynie, interwencję w sprawie nieodśnieżonych chodników przy. ul. Partyzantów, remont dróg dojazdowych do pól w Błotnowoli, pytali także, jakie kroki poczyniono w sprawie oświetlenia na Wesołej.
Następnie Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji p. Pawła Kulika z funkcji przewodniczącego Rady Gminy oraz wyboru nowego przewodniczącego. W związku z tym, że przewodniczącą RG została dotychczasowa wiceprzewodnicząca p. Kazimiera Gołdyn, podjęto także uchwały w sprawie rezygnacji wiceprzewodniczącej z pełnionej funkcji oraz wyboru nowego wiceprzewodniczącego, którym został radny Paweł Kulik. W dalszej części sesji podjęto uchwały w sprawie: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2013-2032, uchwalenia budżetu Gminy Nowy Korczyn na 2013r. oraz zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.
Anna Nowak
Obsługa Rady Gminy