Sprawozdanie z XXXII Sesji Rady Gminy w Nowym Korczynie
2013-02-15 13:02:56

XXXII Sesja Rady Gminy odbyła się 17 stycznia 2013r. w Urzędzie Gminy przy ul. Buskiej. Uczestniczyli w niej radni, sołtysi jak również zaproszeni goście. Obradom przewodniczył w pierwszej części p. Paweł Kulik, a następnie p. Kazimiera Gołdyn.




 DSC08231.JPG

W sprawozdaniu z działalności między sesjami Wójt poinformował m. in. o:

  • uzyskaniu  pozwolenia na budowę w ramach zadania pn. rewitalizacja Nowego Korczyna,
  • podpisaniu umowy na termomodernizację Ośrodka Zdrowia w Nowym Korczynie,
  • zakończeniu prac i rozliczeniu środków związanych z remontem stacji uzdatniania wody i studni kanalizacyjnych,
  • złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dotyczącego programu usuwania azbestu, złożeniu wniosku na przebudowę drogi w Badrzychowicach w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
DSC08232.JPG


W interpelacjach radni wnioskowali m.in. o wywieszenie aktualnych rozkładów jazdy na przystanku autobusowym w Nowym Korczynie, interwencję w sprawie nieodśnieżonych chodników przy. ul. Partyzantów, remont dróg dojazdowych do pól w Błotnowoli, pytali także, jakie kroki poczyniono w sprawie oświetlenia na Wesołej.

DSC08233.JPG


Następnie Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji p. Pawła Kulika z funkcji przewodniczącego Rady Gminy oraz wyboru nowego przewodniczącego. W związku z tym, że przewodniczącą RG została dotychczasowa wiceprzewodnicząca p. Kazimiera Gołdyn, podjęto także uchwały w sprawie rezygnacji wiceprzewodniczącej z pełnionej funkcji oraz wyboru nowego wiceprzewodniczącego, którym został radny Paweł Kulik. W dalszej części sesji podjęto uchwały w sprawie: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2013-2032, uchwalenia budżetu Gminy Nowy Korczyn na 2013r. oraz zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.

DSC08239.JPG


Anna Nowak     
Obsługa Rady Gminy





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13292