Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych 2013-02-28 12:12:05
W całej Polsce w nocy z 7 na 8 lutego została przeprowadzona akcja badania liczby osób bezdomnych. Zaangażowało się w nią wiele osób, pracownicy policji, straży miejskiej lub gminnej, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, ośrodków pomocy społecznej, placówek noclegowych dla osób bezdomnych, wolontariuszy i wiele innych.
Osoby bezdomne odpowiadały na pytania zawarte w przygotowanych wcześniej ankietach. W mieście i gminie Busko-Zdój udało się dotrzeć do 19 osób bezdomnych, 15 w mieście i 4 na wsi. W Pińczowie natomiast odnotowano tylko jedną osobę bezdomną. Celem akcji było uzyskanie informacji o osobach bezdomnych przebywających na danym terenie. Wiedza o liczbie takich osób pomoże podjąć odpowiednie działania zmierzające do ograniczenia negatywnych skutków bezdomności.
|
|
|