Buscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców gminy w wieku 19 i 20 lat. Osoby te podejrzewane są o posiadanie środków odurzających, za co może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Buscy kryminalni od pewnego czasu podejrzewali, że 20-latka i jej 19-letni kompan mogą mieć kontakt z narkotykami. Wczoraj potwierdzili swoje przypuszczenia, dokonując przeszukań, zajmowanych przez nich pomieszczeń.

Podczas tych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli osiem zawiniątek z zawartością suszu koloru brunatno zielonego (w ilości około ośmiu gramów) oraz około 30 gramów sprasowanej brunatnej substancji mogącej stanowić haszysz. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli fajkę wodną, mogącą służyć do zażywania narkotyków. Policjanci zatrzymali obie te osoby. Wstępnie przeprowadzone badania pozwoliły określić zabezpieczony susz i substancję, jako środki odurzające. Jeśli dalsze badania potwierdzą, że są to narkotyki zatrzymanym może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: www.busko.swietokrzyska.policja.gov.pl