Bal został zorganizowany w hali sportowej znajdującej się przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju. A był on wyjątkowy z wielu powodów. 32 pary zatańczyły tradycyjnego poloneza, którego poprowadziła, tańcząca w pierwszej parze wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba. Wojewodzie towarzyszył dyrektor szkoły Andrzej Bilewski, który już po raz dziesiąty otwierał w ekonomiku bal studniówkowy.


Młodzież przywitała zebranych gości, dziękując rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za codzienną prace i troskę. Wojewoda złożyła maturzystom życzenia, do których przyłączył się m.in. starosta Jerzy Kolarz. Starosta podarował młodzieży kosz słodkości. Wszyscy zdający w tym roku maturę otrzymali słoniki na szczęście. Pod koniec części oficjalnej młodzież zaprezentowała walca wiedeńskiego, prosząc do tańca swych nauczycieli.


A potem bawiono się do białego świtu...