Na ostatki bal charytatywny (fotoreportaż)
2013-02-14 12:19:50

Dziesiąty jubileuszowy Bal Dobroczynny w tym roku odbył się 9 lutego w Dworku Soplicowo w Busku-Zdroju. Przyświecały mu słowa Lucy Maud Montgomery 'Im więcej miłości dajesz, tym więcej jej dostajesz'.


To już X jubileuszowy Bal Charytatywny.
Pomysłodawcą  imprezy był Andrzej Smulczyński, dyrektor buskiego
PCPR, który zorganizował 9 poprzednich edycji balu. W tym roku jednak
zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Stowarzyszenia Razem Dzieciom, a jego obowiązki przejęła Bogusława Majcherczak.

Tradycyjnie na tydzień przed walentynkami bawiono się, zbierając pieniądze na letni wypoczynek dla dzieci z niezamożnych rodzin powiatu buskiego. Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, którego w Dworku Soplicowo nie mogło zabraknąć. Wszystkich gości serdecznie przywitali Bogusława Majcherczak przewodnicząca Stowarzyszenia Razem Dzieciom i starosta Jerzy Kolarz, który objął patronat nad imprezą.

Jak co roku akcję charytatywną wspierało wiele znanych osób, które podarowały na licytację wartościowe przedmioty.

 bal_soplicowo7.jpg

bal_soplicowo9.jpg 

A było co licytować: srebrne spinki od prezydenta Komorowskiego, pierścionek z czarnym oczkiem od Krystyny Jandy, srebrne spinki z bursztynem i zdjęcie z autografem od Donalda Tuska, miś z tegorocznej kolekcji Fundacji TVN "Nie jesteś sam" od prezes Fundacji Bożeny Walter i wiele innych. W tym roku do licytowania zachęcali prowadzący aukcję Karolina Kępczyk dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz Jarosław Bukowski z agencji A.U.H. "Artfok" z Kielc. Sobotniego wieczoru najwyższą sumę, ponieważ aż 3 tysiące 800 złotych, wylicytowała pani Anna Magdziak. Najwięcej zapłacono za spinki od prezydenta Komorowskiego, które nabył pan Marek Kosiński.

Pieniądze dla dzieci przekazywały również osoby, które nie mogły uczestniczyć w balu - państwo Para oraz Stanisław Adamczak rektor Politechniki Świętokrzyskiej. Państwo Skrzeszewscy zasilili konto Fundacji o 2 tysiące złotych, ich syn Adam o tysiąc złotych.

 bal_soplicowo2.jpg

bal_soplicowo3.jpg 

Wiele niespodzianek przygotowano również na loterię fantową, w której można było wylosować m.in. cztery wejściówki na zwiedzanie gmachu TVP w Warszawie oraz wizytę na planie serialu "Rodzinka.pl". Z losów na loterii zebrano w sumie 1640 złotych.

Tradycyjnie jak co roku podczas balu ogłoszono wyniki plebiscytu na "Osobowość Ponidzia", którą wybierają czytelnicy "Tygodnika Ponidzia". Tym razem tytuł zdobył pan Jerzy Wątroba wieloletni prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Miejsce drugie czytelnicy przyznali pani Justynie Nurek przewodniczącej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, trzecie zaś panu Tadeuszowi Urze wiceprezesowi Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.  Tytuły, jak co roku, wręczył redaktor naczelny gazety Czesław Chałat.

Bal wprawdzie zakończył się nad ranem w niedzielę, co nie zniechęciło nikogo do wzięcia udziału w występie artystów z Ukrainy, którzy na zaproszenie  prezesa Uzdrowiska Wojciecha Legawca, zaprezentowali się w sali koncertowej Sanatorium Marconi.

bal_soplicowo8.jpg

bal_soplicowo5.jpg

bal_soplicowo1.jpg

W tym roku podczas balu udało się zebrać w sumie 42 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na letni wypoczynek najmłodszych z powiatu buskiego. Do tej pory, dzięki akcji aż 500 dzieci miało szansę przeżyć wspaniałe wakacje. Oby więcej podobnych inicjatyw w naszym mieście.

 

Wkrótce video

 

starostwo_logo_podpis.jpg











https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13264