Biblioteka Pedagogiczna z myślą o maturzystach
2013-02-12 13:44:00

Minął już czas szalonych balów studniówkowych i coraz większymi krokami zbliża się egzamin maturalny. Dla każdego ucznia jest to gorący okres przygotowań do matury ustnej i pisemnej.


Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów oraz stawianych im wymaganiom przy opracowywaniu zestawień bibliograficznych, niezbędnych przy prezentacji ustnej z języka polskiego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach, Filia w Busku-Zdroju, służy fachową i życzliwą pomocą w poszukiwaniach i doborze literatury.

Biblioteka dysponuje bogatą literacką kartoteką zagadnieniową, w której znajdują się opisy, dotyczące zarówno twórczości poszczególnych pisarzy i ich życia, jak również opracowania poszczególnych lektur.


biblioteka_pedagogiczna001.jpg

W księgozbiorze biblioteki znajdują się również opracowania zbiorowe
motywów i tematów literackich, takie jak: „Szkolny słownik motywów
literackich”, „Słownik motywów literackich”, „Słownik gatunków
literackich”, „Słownik adaptacji filmowych”, „Słownik bohaterów
literackich” oraz „Leksykon lektur i wierszy”.


biblioteka_pedagogiczna002.jpg 

Z kolei bogaty zestaw prenumerowanych czasopism literackich i społeczno-kulturalnych stanowi znakomitą bazę artykułów omawiających współczesne utwory literackie oraz zagadnienia życia kulturalnego.

Do dyspozycji maturzystów są również omówienia m.in. następujących lektur szkolnych: „Ludzie bezdomni”, „Wesele”, „Chłopi”, „Syzyfowe prace”, „Przedwiośnie” oraz ich ekranizacje filmowe dostępne na płytach DVD w ramach serii: Biblioteka Gazety Wyborczej.

Pracownicy biblioteki służą maturzystom pomocą w godzinach otwarcia biblioteki, tj. od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem czwartku, od godz. 9.00 do 17.00 oraz w każdą sobotę miesiąca, od godz. 9.00 do 13.00.

Jednocześnie przypominamy, iż od 7 stycznia 2013 r. biblioteka mieści się w nowej siedzibie, przy ul. Armii Krajowej 19 (budynek byłego Studium Medycznego, pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki a Starostwem Powiatowym w Busku-Zdroju).

Ewa Tarapata







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13262