Bezpiecznie w internecie 2013-02-04 10:57:26
Internet to miejsce, gdzie można nawiązać nowe znajomości, ułatwia naukę oraz bawi. Jest też sklepem, gdzie możemy robić zakupy bez wychodzenia z domu. Nie zapominajmy jednak o tym, że część materiałów jest nieodpowiednia, a wręcz szkodliwa dla dzieci i młodzieży.
Pińczowska Policja włączy się w działania realizowane pod hasłem „ Serfuj, Respektuj”. W dniu 5 lutego 2013 roku po raz dziesiąty na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym funkcjonariusze z KPP w Pińczowie będą organizować spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach na terenie naszego powiatu. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież spędzają większość czasu za biurkiem, serfując po internecie. Musimy pamiętać, że oprócz zabawy i edukacji na internautów czyhają różne niebezpieczeństwa. Podczas tegorocznych obchodów DBI zwraca się uwagę na odpowiedzialność za swoje działania w internecie.
opr.I.B źródło: www.pinczow.swietokrzyska.policja.gov.pl
|
|
|