Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Przytulania. Dlaczego, nie tylko 31 stycznia, warto dać się uściskać?
Zalet przytulania, szczególnie z bliską osobą, jest wiele:
- przytulanie redukuje stres i niepokój
- daje poczucie bezpieczeństwa
- powoduje wyciszenie i uspokojenie emocji
- wpływa korzystnie na układ immunologiczny
- podnosi odporność ( a to bardzo ważne, szczególnie w taka pogodę, jaka za oknem)
- leczy depresję

źródło Internet
- ułatwia zasypianie
- buduje bliskość między ludźmi
- utrzymuje w dobrej formie
- odmładza, orzeźwia
- nic nie kosztuje, nie tuczy
- nie ma skutków ubocznych, jest naturalne
- sprawia, że robi się cieplej
A przede wszystkim przytulanie jest bardzo miłe!