Ferie już za półmetkiem. Dziś, 23 stycznia, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się I Otwarty Turniej Tańca. Impreza wpisana w program Ferii z PSCK spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników i publiczności.
Uczestnicy startowali w 2 kategoriach - do 14 lat i powyżej 14 lat. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły, soliści i duety.
W kategorii do 14 lat I miejsce zajął zespół taneczny Atut I, II miejsce - SP w Kijach, zaś III - Atut II. Wyróżnienie za radość i spontaniczność prezentacji otrzymał w tej kategorii zespół Wareya, a za grację i wdzięk Alicja Łęczek.
W kategorii powyżej 14 lat najlepszą okazała sie formacja "Fcioraj skład jutro kru", II miejsce zajął duet Agnieszka i Klaudia "Manewry wojskowe", zaś III miejsce przypadło zespołowi tanecznemu Prestiż.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.
Prezentacje taneczne oceniało jury w składzie: Teresa Płachta (instruktor tańca PSCK), Anna Wojnowska-Orzeł (plastyk z Muzeum Regionalnego) oraz Hubert Stachura (wieloletni nauczyciel i choreograf Studia Tańca Mimesis, były tancerz Kieleckiego Teatru Tańca).