Turniej tenisa stołowego w Pińczowie
2013-01-23 14:48:41

Okres ferii to czas, w którym młodzież odpoczywa od żmudnej nauki szkolnej. A wolne chwile można z pożytkiem wykorzystać, biorąc udział w różnorakich formach aktywności ruchowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, Gimnazjum nr 2 w Pińczowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Pińczowie, zorganizowali turniej tenisa stołowego.



Turniej odbył się 22 stycznia w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Młodzi miłośnicy tej dyscypliny sportu, z Pińczowa, Działoszyc, Kozubowa, Młodzaw Dużych i Michałowa, mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności tenisowe w rywalizacji sportowej. Turniej miał typowo towarzyski charakter, a głównym jego celem była popularyzacja tenisa stołowego, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz kształtowanie wśród młodzieży postaw fair play.Rywalizacja przebiegała w kategorii chłopców i dziewcząt, w grze pojedynczej i grze podwójnej.
 
 KLASYFIKACJA

Gra pojedyncza chłopców:

1.     Damian Śpiewak
2.     Marcel Nowak
3.     Marcin Sadowski


Gra pojedyncza dziewcząt

1.     Dagmara Wróbel
2.     Katarzyna Janicka
3.     Kamila Pawlikowska


  Gra podwójna

1.     Damian Śpiewak  / Karol Mierzwiński
2.    Dominik Kłys / Mariusz Wątroba
3.    Marcel Nowak / Kasjan Skóra
Funkcję sędziów stolikowych pełnili Paweł Kamiński i  Witold Stępień,  a nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali: Rafał Sobolewski, Łukasz Rechowicz i mł.asp. Damian Stefaniec.

 tenis03.jpg

tenis02.jpg

Turniej przebiegał w miłej, sympatycznej atmosferze, a utracone w czasie gier kalorie można było uzupełnić w tzw. kąciku kulinarnym przygotowanym dla wszystkich uczestników imprezy. Dla najlepszych zawodników ufundowano nagrody. Specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju odebrał Kasjan Skóra- uczeń pierwszej klasy Gimnazjum w Działoszycach.

 tenis05.jpg

tenis01.jpg

tenis07.jpg

Jednakże zwycięzcą turnieju mógł czuć się każdy z zawodników. Dobrze spożytkowany czas  poprzez aktywność ruchową, emocje towarzyszące rozgrywanym meczom i wysiłek włożony w rywalizację sportową to na pewno lepsza forma spędzania czasu wolnego niż bierne siedzenie przed telewizorem lub komputerem.

tenis06.jpg


Nagrody ufundowali:
Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, Starostwo Powiatowe w Pińczowie, sklep sportowy „Cormoran” pani Elżbiety Pasek. Szczególne słowa podziękowania organizatorzy kierują do właścicieli restauracji „ Tawerna” i pizzerii
„ Piwniczka”.
 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13163