Na wniosek wójta gminy Nowy Korczyn pozyskano blisko 100 tys. złotych Gmina Nowy Korczyn pozyskała od Wojewódzkiego
Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na remont
stacji uzdatniania wody i ujęcia wody pitnej.
Potrzeby wodne mieszkańców gminy Nowy Korczyn zaspokaja wodociąg grupowy „Nowy Korczyn”, czerpiący wodę z rzeki Nidy. Ujęcie zlokalizowane jest na lewym brzegu rzeki przy drodze Nowy Korczyn –Sępichów. Obecnie z wody wodociągowej korzystają wszystkie sołectwa z terenu naszej gminy.

Wymiana uszkodzonych podczas powodzi w 2010 roku urządzeń i armatury wodnej to koszt ponad 121 tys. zł, z czego ok. 99 tys. zł Gmina pozyskała środki od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Główne korzyści wynikające z realizacji projektu to: polepszenie parametrów w próbkach wody dystrybuowanej z ujęcia wodnego, pośrednie zmniejszenie zużycia energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania stacji, likwidacja zagrożenia epidemiologicznego oraz poprawa warunków zdrowotnych i higienicznych mieszkańców.
Umowy podpisano z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego WFOŚiGW Andrzejem Pałysem oraz
zastępcą P. Andrzejem Zochem
Anna Nowak