W niedzielę 20 stycznia w sali koncertowej Sanatorium Marconi odbył się koncert noworoczno-karnawałowy, którego pomysłodawcą był, przebywający na kuracji w WSZUR, ksiądz Andrzej Biernacki.
W koncercie wystąpili artyści Opery Śląskiej w Bytomiu Mariola Płazak-Ścibich, Hubert Miśka oraz Wanda Dudek-Kołodziejczyk, a także tercet smyczkowy Małgorzata Łazowska, Piotr Łazowski oraz, na wiolonczeli, Wanda Dudek Kołodziejczyk.Nie zabrakło również kwartetu wokalnego "Dolce Pueris" z Częstochowy. Publiczność, która licznie zgromadziła się w przepięknej zabytkowej sali, usłyszała klasyczne utwory z operetek i musicali, a także znane i lubiane piosenki lat dwudziestych i trzydziestych. Koncert rozpoczął się o 15.00, ale już pół godziny wcześniej Orkiestra Dęta Zespołu Gorzkowianie grając, zachęcała wszystkich do wzięcia udziału w imprezie. Spotkanie poprowadziły Agnieszka Styczeń z Kazimierzy Wielkiej i Beata Niebylicka z Koszyc.

Na cześć księdza Andrzeja Biernackiego wzniesiono toast, tym razem szampana zastąpiła woda mineralna "Buskowianka". Każdy artysta, który wystąpił w niedzielę w sali koncertowej w Marconim, otrzymał aniołka dobroci, który ma strzec swych właścicieli przez cały 2013 rok. Ksiądz Andrzej Biernacki nie tylko przyjął podziękowania m.in. od prezesa Uzdrowiska czy posła Mirosława Pawlaka, ale również sam podziękował wszystkim, którzy go zawsze wspierali. Goście w wyśmienitych humorach opuszczali salę koncertową, żałując trochę, że koncert dobiegł końca.
zdjęcia TMB