Niewielką miejscowość w powiecie buskim jaką jest Gnojno 11 stycznia odwiedziło wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. Minister Pracy i Polityki Socjalnej Władysław Kosiniak-Kamysz, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Buski Jerzy Kolarz oraz Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak.
Okazją do spotkania było uroczyste otwarcie nowo wybudowanego pawilonu mieszkalnego w Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie. Wszystkich gości przywitali, po czym przedstawili historię budowy pawilonu, dyrektor DPS Stanisław Kozioł i starosta buski Jerzy Kolarz. Wicestarosta Stanisław Klimczak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu.

Po przecięciu wstęgi proboszcz tutejszej parafii ksiądz Józef Knap poświęcił nowy budynek. I posypały się gratulacje, m.in. od ministra Kosiniaka-Kamysza, który zaznaczył, że nowy budynek jest funkcjonalny i z pewnością wszystkie osoby przebywające w DPS, znajdą tu dobrą opiekę.
Pawilon wybudowany przez Powiat Buski uzyskał dofinansowanie z Budżetu Państwa w wysokości 3 288 000,00 zł. Obiekt o powierzchni użytkowej 2 603 m2 pełni funkcję pawilonu mieszkalnego dla 50 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie, którzy będą rozmieszczeni w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych.
W pawilonie znajduje się również kuchnia z jadalnią, pomieszczenia do celów rehabilitacyjnych i terapeutycznych.
W obiekcie znajdować się będzie również administracja Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie.
Łączny koszt budowy wyniósł 4 713 427,63 zł, w tym koszt robót budowlanych 4 247640,96 zł oraz wyposażenia obiektu 293 333,67 zł.
Wkrótce relacja video.