W niedzielnym, halowym turnieju o puchar dyrektora Zespołu Szkół w Pińczowie udział wzięły dwie drużyny piłkarzy MKSu Busko-Zdrój. Grupa Młodzików Starszych z rocznika 2000 i Młodzików Młodszych z rocznika 2002.
Oprócz zwycięstwa w turnieju i pucharów dla zwycięzców, stawką był również awans, do kolejnego etapu rozgrywek pod patronatem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju Młodzików Młodszych udział wzięły drużyny: Nidy Pińczów(dwie drużyny), Piaskowianka Piaski oraz MKS Busko – Zdrój. Dzięki doskonałemu nastawieniu drużyna Młodzików Młodszych MKSu zdobyła zaszczytne drugie miejsce.

W rozgrywkach grupy Młodzików Starszych udział w turnieju brało pięć zespołów: Nida Pińczów(dwie drużyny), Piast Stopnica, Piaskowianka Piaski oraz MKS Busko-Zdrój. W ostatnim, finałowym meczu MKS Busko-Zdrój : Nida I Pińczów padł wynik 2:0 i tą wygraną MKS przypieczętował zwycięstwo w całym turnieju. Drużyna MKSu awansowała do następnej fazy rozgrywek, która odbędzie się 20-01-2013 w Kielcach.
Doskonałe wyniki drużyn MKS okraszone zostały sukcesami indywidualnymi. Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie 2000 został pomocnik ofensywny Oskar Gwóźdź, a w grupie młodszej tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobył Filip Jasiński.

Patrząc na ciągły pozytywny, postęp umiejętności grupy Młodzików Starszych MKSu, sukces drużyny nie jest przypadkowy, a jego głównym moderatorem jest trener drużyn Młodzików MKSu Rafał Prędki, któremu należą się szczególne podziękowania i gratulacje.
Składy drużyn MKS Busko Zdrój rocznik 2000: Oskar Gwóźdź, Filip Maczyński, Michał Bydłosz, Daniel Mrugała, Hubert Malara, Mikołaj Bucki, Patryk Tokarz, Jakub Chmura, Radosław Sowula, Robert Nizioł.
rocznik 2002: Michał Pałys, Tomasz Żółtak, Aleksander Szumilas, Wiktor Jedynak, Filip Jedynak, Jakub Kopciara, Filip Jasiński
tekst/zdjęcia
AB/RP