Podczas trwania XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na terenie powiatu buskiego nie odnotowaliśmy żadnych związanych z nim incydentów. W całym powiecie policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy. Stróżów prawa można było spotkać szczególnie w miejscach, w których odbywały się zbiórki pieniędzy.
Nad bezpieczeństwem kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwała zwiększona liczba policjantów, także nieumundurowanych. Funkcjonariusze pomyśleli również o dzieciach, które licznie gromadziły się przy policyjnym stoisku usytuowanym w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
Technik kryminalistyki demonstrował najmłodszym tajniki służby w zakresie ujawniania odcisków linii papilarnych. Dzieci bardzo chętnie brudziły w tuszu palce i dłonie po czym zostawiały ślad na karcie, którą zabierały na pamiątkę. Najmłodsi mogli też przymierzyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Można było założyć elementy umundurowania policyjnego oraz wyposażenia służącego do zabezpieczenia imprez masowych. W celu ograniczenia zjawiska narkomani funkcjonariusz naszej komendy informował o niebezpieczeństwach związanych z tym procederem.


Rodzicom prezentowano atrapy narkotyków stanowiących wyposażenie walizki edukacyjnej. Mogli oni uzyskać wiedzę dotyczącą klasyfikacji narkotyków, ich wyglądu, działania na ludzki organizm, symptomów pojawiających się po ich zażyciu. Wszystko po to, by mogli identyfikować zagrożenia.
źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl