Kierowca busa z promilami
2013-01-14 17:31:22

W poniedziałek od rana Policjanci Ruchu Drogowego KPP w Pińczowie w ramach akcji „ Bus” prowadzili wzmożone kontrole przewoźników osób na terenie całego powiatu.


Dzisiaj od rano policjanci z pińczowskie drogówki kontrolowali kierowców busów pod kątem trzeźwości. Tuż przed godz. 8.00 na jednej z ulic Pińczowa zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem, 57 - letniego mieszkańca gminy Skalbmierz przewożącego 6 pasażerów.

 pinczow_kontrola_busow01.jpg

Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że kierowca busa znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Teraz kierującemu grozi utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Za swój czyn odpowie przed Sądem.

opr.I.B

źródło: pinczow.swietokrzyska.policja.gov.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13100