W piątek 11.01.2013 w Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie, odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego pawilonu mieszkalno-administracyjnego z udziałem wielu znamienitych gości.
W otwarciu uczestniczyli m.in. Minister Pracy i Polityki Socjalnej Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas, Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz oraz Wicestarosta Buski Pan Stanisław Klimczak.
Pawilon wybudowany przez Powiat Buski uzyskał dofinansowanie z Budżetu Państwa w wysokości 3 288 000,00 zł. Obiekt o powierzchni użytkowej 2 603 m2 pełni funkcję pawilonu mieszkalnego dla 50 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie, którzy będą rozmieszczeni w pokojach dwu-, trzy- i cztero- osobowych.
W pawilonie znajduje się również kuchnia z jadalnią, pomieszczenia do celów rehabilitacyjnych i terapeutycznych.
W obiekcie znajdować się będzie również administracja Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie.
Łączny koszt budowy wyniósł 4 713 427,63 zł, w tym koszt robót budowlanych 4 247640,96 zł oraz wyposażenia obiektu 293 333,67 zł.