Spotkanie w pińczowskim Ośrodku
2013-01-10 13:43:05

We wtorek 8 stycznia 2013 roku w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego w Pińczowie odbyła się narada, w której wzięło udział 30 dyrektorów szkół i placówek specjalnych z województwa świętokrzyskiego. Organizatorem spotkania było Kuratorium Oświaty w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Pińczowie oraz Dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pińczowie.



W spotkaniu uczestniczyła  kurator Małgorzata Muzoł  oraz starosta  Jan Moskwa. Tematyka narady dotyczyła  „Funkcjonowania specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych – stanu faktycznego -  problemów i zagrożeń”.   Konferencję  rozpoczęła  Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty  Teresa Kmiecik, przedstawiając zagadnienia związane z organizacją pracy Placówek Specjalnych.

 sosw2.jpg

Podczas narady dyrektorzy poruszyli tematykę dotyczącą organizowania i udzielania pomocy psychologiczno  – pedagogicznej dla uczniów, a także wykorzystania multimedialnych form  w pracy rewalidacyjnej.

 sosw3.jpg

Omawiane zagadnienia oraz wymiana doświadczeń wywołały burzliwą dyskusję. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze i zaowocowało współpracą pomiędzy dyrektorami placówek oświatowych.







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13075