We wtorek 8 stycznia 2013 roku w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego w Pińczowie odbyła się narada, w której wzięło udział 30 dyrektorów szkół i placówek specjalnych z województwa świętokrzyskiego. Organizatorem spotkania było Kuratorium Oświaty w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Pińczowie oraz Dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pińczowie.
W spotkaniu uczestniczyła kurator Małgorzata Muzoł oraz starosta Jan Moskwa. Tematyka narady dotyczyła „Funkcjonowania specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych – stanu faktycznego - problemów i zagrożeń”. Konferencję rozpoczęła Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty Teresa Kmiecik, przedstawiając zagadnienia związane z organizacją pracy Placówek Specjalnych.

Podczas narady dyrektorzy poruszyli tematykę dotyczącą organizowania i udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, a także wykorzystania multimedialnych form w pracy rewalidacyjnej.

Omawiane zagadnienia oraz wymiana doświadczeń wywołały burzliwą dyskusję. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze i zaowocowało współpracą pomiędzy dyrektorami placówek oświatowych.