„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, w którym gasną wszystkie spory…” – tak śpiewał swego czasu zespół „Czerwone Gitary.” Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, wypełniony tajemnicą oczekiwaniem, tęsknoty za Bogiem narodzonym w żłobie.
W wielu miejscach - w zakładach pracy, środowiskach lokalnych przed 24 grudnia odbywały się uroczyste spotkania wprowadzające w radosny czas świąt Bożego Narodzenia.
Tu między innymi: - W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie w obecności zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Stanisława Wosia harcerze z Komendy Hufca Busko-Zdrój przekazali zebranym strażakom, grupie osób współpracujących z tą jednostką Betlejemskie Światełko Pokoju. O istocie świąt Bożego Narodzenia i płynącemu z nich przesłaniu mówił kapelan wojewódzki strażaków ks. Marek Mrugała, a asystował mu ks. Józef Majchrzyk.
fotoreportaż 
- W Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy gdzie odbyła się środowiskowa wigilia dla mieszkańców gminy, którą przygotowały Świetlice Środowiskowe w Klępiu Dolnym i Szczytnikach, Klub Seniora – „Królewska oaza” oraz pracownicy Gminnego Centrum Kultury. Wieczór uświetnił występ grup wokalnych „Stopki” i „Stopy” pod kierunkiem mgr Marka Kwaśniewskiego. Słowo Boże wygłosił Proboszcz Parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła ks. Janusz Rydzek.
fotoreportaż 
W Zborówku gdzie świąteczne życzenia złożył na ręce strażaków-ochotników gminy Pacanów wójt gminy w asyście gminnego kapelana strażaków ks. Kajetana Burzyńskiego. Dziś Wigilia – czas, kiedy nikną wszelkie spory. Niech te święta będą dla wszystkich zdrowe, szczęśliwe i pełne rodzinnego ciepła.

fotoreportaż 
/Robert Gwóźdź/