W krainie łagodności...
2012-12-22 11:02:34

14 grudnia 2012 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się VII Przegląd Poezji Śpiewanej organizowany jak co roku przez nauczycieli A. Bucką i J. Łukasik i dyrekcję I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.


W przeglądzie wzięli udział reprezentanci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego:
  • I LO Collegium Gastromianum w Sandomierzu
  • III LO im. C.K. Norwida w Kielcach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju
  • Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
  • Samorządowe Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju
  • Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach
  • I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

 

kraina_lagodnosci001.jpg 

kraina_lagodnosci002.jpg 

kraina_lagodnosci004.jpg

kraina_lagodnosci005.jpg
 


Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce – Agnieszka Będkowska (CG Sandomierz)
2 miejsce – Kamila Zabłotna (ZSP nr 1 w Busku)
3 miejsce ex aequo - Patrycja Woźniak i Paulina Ciechanowska (I LO w Busku)

Wyróżnienia:
Monika Żak - III LO w Kielcach
Filip Wieczorek – SG w Zbludowicach

Występujących wokalistów oceniało jury w składzie:
Przew. Anna Kolarz (zastępca dyrektora I LO w Busku)
Tomasz Śledź (BSCK)
Andrzej Dąbrowski (Radio Kielce)


Nagrodę publiczności otrzymała Kamila Zabłotna (ZSP nr 1 w Busku)

Śpiewająca młodzież wysoko postawiła sobie w tym roku poprzeczkę, wybierano teksty trudne do interpretacji. Publiczność zachwycona była jednak profesjonalizmem młodych artystów, dysponujących pięknymi głosami.

Członkowie jury podkreślali wspaniałą atmosferę imprezy, która wciąż cieszy się zainteresowaniem szczególnie uzdolnionej młodzieży jak i opiekunów wrażliwych na piękno poezji.










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12987