Promocja Ponidzia
2012-12-21 10:28:47

20 grudnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się konferencja mająca na celu promowanie 'Szlaku wokół Słońca' i 'Szlaku kulinarnego Ponidzia'. Spotkanie zostało zorganizowane przez Buską Lokalną Grupę Działania 'Słoneczny Lider'. Uczestnikami szlaku kulinarnego Ponidzia jest 14 gmin z 3 powiatów dwóch województw. Partnerami projektu są Lokalna Grupa Działania "Słoneczny Lider", Stowarzyszenie G5 oraz 'Perły Ponidzia'.


Spotkanie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, który przywitał zebranych. Podziękował za promocję Ponidzia, przyznając, że nie jest łatwo wprowadzić nowy projekt na rynek. Burmistrz złożył wszystkim świąteczne życzenia, przyjmując od przybyłych harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Małgorzata Donoch prezes Zarządu buskiego Lidera zaprosiła wszystkich na krótki występ artystyczny przygotowany przez zespół "Zlepce" z ZPO nr 1 w Busku-Zdroju, według scenariusza Anny Masłowskiej i Jadwigi Lewickiej.

sloneczny_lider3.jpg 

sloneczny_lider4.jpg 

sloneczny_lider001.jpg
 

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, zaprezentowane zostały promujące się tego dnia szlaki:  "Szlak wokół Słońca" i "Szlak kulinarny Ponidzia". Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju Krzysztof Socha mówił o sprzedaży bezpośredniej płodów i produktów rolnych. Zwrócił uwagę na fakt, iż rolnik ma obowiązek zarejestrować w formie pisemnej w powiatowym inspektoracie sanitarnym  zamiar produkcji lub wprowadzania do obrotu żywności pochodzenia nie zwierzęcego, natomiast w przypadku sprzedaży bezpośredniej produktów zwierzęcych, rolnik ma obowiązek powiadomić powiatowego lekarza weterynarii. Konferencji towarzyszyła degustacja potraw regionalnych. Spotkanie zakończyło się świątecznym koncertem Chóru Kameralnego Teatru Muzycznego w Kalingradzie.






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12981