Uczniowie pińczowskiego liceum w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Pacanowie
2012-12-20 09:59:05

W piątek 14 grudnia 2012 roku przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, pod opieką pani Sylwii Smaczyńskiej, zorganizowali wyjazd do Domu Dziecka w Pacanowie. W tym celu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy i przygotowali paczki z zabawkami, książkami, ubraniami i artykułami chemicznymi.


W trakcie akcji zebrano 1459,50 złotych,  za część tych pieniędzy (349 złotych) kupiono artykuły chemiczne, natomiast pozostałą kwotę 1110,50 złotych, przekazano dyrektorowi placówki, siostrze Marzenie Terleckiej. Podarowane prezenty przyniosły dzieciom wiele radości, która była również udziałem młodzieży pińczowskiego liceum. Jednak po kilku godzinach wspólnej zabawy i pomocy w zajęciach edukacyjnych  nadeszła trudna chwila rozstania.

lo_dom_dziecka_pinczow2.jpg 

lo_dom_dziecka_pinczow3.jpg 

Każdy w tym momencie uświadomił sobie, czym  tak naprawdę jest ,,rodzina'' i wspólne spędzanie świąt w gronie najbliższych. Serdeczne podziękowania dla uczniów klas, którzy okazując odrobinę serca i dobrej chęci, rozświetlili twarze samotnych dzieci pięknym uśmiechem, dając odrobinę szczęścia. Niech każdy grosz skierowany w stronę wspólnie niesionej pomocy zaowocuje chęcią dalszego charytatywnego wspierania innych.

 lo_dom_dziecka_pinczow01.jpg

Uczestnicy wyjazdu do Pacanowa zachwyceni i wzruszeni przeprowadzoną akcją deklarują chęć jej kontynuowania.
 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12975