Złote Gody w Stopnicy (fotoreportaż)
2012-12-17 16:13:36

W stylowych wnętrzach odrestaurowanego zamku kazimierzowskiego, dziś siedziby Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy dziewiętnaście par małżeńskich odebrało przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.


Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali: Stefania i Mieczysław Adamczykowie z Klępia Górnego, Stanisława i Józef Bieniowie z Bosowic, Helena i Franciszek Bosiowie z Dziesławic, Stanisława i Józef Drabowie ze Szczeglina, Regina i Stanisław Jankowscy z Jastrzębca, Kazimiera i Mieczysław Kapustowie z Białoborza, Władysława i Tadeusz Kapustowie z Topoli, Janina i Stanisław Kieljańscy ze Strzałkowa, Anna i Tadeusz Korczakowie ze Stopnicy, Antonina i Stanisław Koziarscy z Białoborza, Krystyna i Stanisław Kryczkowie ze Strzałkowa, Janina i Bogdan Lelasowie z Prus, Teresa i Stanisław Leszczyńscy z Wolicy, Sylwestra i Antoni Osakowie ze Szklanowa, Wanda i Roman Pietrusikowie ze Smogorzowa, Władysława i Władysław Saneccy z Wolicy, Danuta i Józef Wilkowie ze Szklanowa, Irena i Augustyn Wróblowie ze Stopnicy, Leokadia i Stanisław Janiec ze Stopnicy. Gospodarzami uroczystości byli Przewodnicząca Rady Gminy Stopnica Danuta Szczepanik i Wójt Gminy Ryszard Zych.

jubilaci_stopnica001.jpg 

jubilaci_stopnica002.jpg 

 

W oprawie spotkania z koncertem kolęd wystąpiła grupa wokalna „Stopy” działająca w tutejszym GCK pod kierunkiem Marka Kwaśniewskiego w składzie : Magdalena Żelazny, Marek Kwaśniewski, Bartłomiej Rokita. 

 fotoreportaż

 

/Robert Gwóźdź/


 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12955