Ludzie z miasta, kupujcie ciasta! Trwa kiermasz świąteczny w Busku-Zdroju (fotoreportaż)
2012-12-22 10:36:21

Smalec z pieczarkami, dżem z dyni z pomarańczą, powidła, pyszne ciasta, produkty mleczne, stroiki, bombki, oryginalne szkatułki i wiele innych ciekawych rzeczy można kupić na regionalnym świątecznym kiermaszu "Kukuryku w Cielętniku", który rozpoczął się dziś w buskim parku miejskim o godzinie 9 i potrwa do wyczerpania zapasów.


Do tradycyjnego, corocznego "Kukuryku w Cielętniku" przyłączyły się w
tym roku po raz pierwszy panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Broniszowie.
Jest stoisko koalicji Kół Gospodyń Wiejskich, Ośrodka Doradztwa
Rolniczego w Modliszewicach, gospodarstwa ze Strzałkowa.

kukuryku2012002.jpg

kukuryku2012001.jpg


Na kiermaszu można zakupić wyśmienity miód, a także prezent pod choinkę. Warto
zaznaczyć, że na stoisku ZPO nr 1 w Busku-Zdroju sprzedawane są
przepiękne wyroby własnej roboty. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie chorych dzieci.

Kiermasz nie odbyłby się bez prowadzącej
Oli Imosy, która, mimo mrozu, wszystkich gorąco zachęca do świątecznych
zakupów.

Nie brakuje również świętego Mikołaja, który
częstuje słodkościami tak dzieci, jak i dorosłych. A na kiermasz, jak co roku, zapraszają Burmistrz
Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Koalicja Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich
oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury.


I w Busku wreszcie zapanowała świąteczną atmosfera...

fotoreportaż

 

 

Czytaj również artykuł archiwalny: Kukuryku w Cielętniku 2012 – Regionalny Kiermasz Świąteczny











https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12953