Konkurs "Zdrowa Gmina"
2012-12-17 08:57:37

Gmina Nowy Korczyn przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Zdrowa
Gmina”
, którego głównym celem jest zwiększenie liczby osób zgłaszających
się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie
chorób nowotworowych, tj. mammografię, cytologię i kolonoskopię,
organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Narodowy Program
Zwalczania Chorób Nowotworowych.



 zdrowa_gmina_logo.png

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap trwa do 31 października br. i polega na zachęcaniu mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Gminy, na terenie których na badanie zgłosiło się najwięcej osób (brana jest pod uwagę nie wielkość gminy tylko procent społeczności gminy, która zgłosiła się na badanie) zostają zakwalifikowane do II etapu konkursu.

Gminy, które przeszły do II etapu, do 15 listopada br. przesyłają do organizatorów projekt - opis działań prozdrowotnych, dotyczących profilaktyki nowotworowej, jakie podjęłaby gmina, gdyby wygrała 100 tys. zł - nagrodę główną. Druga nagroda to – 50 tys. zł, a trzecia -  25 tys. zł. Dziesięć  najlepszych gmin otrzyma tytuł i certyfikat Zdrowej Gminy. Nagrody należy przeznaczyć wyłącznie na działania promujące profilaktykę nowotworową ( głównie raka piersi, raka jelita grubego i raka szyjki macicy).

>>www.konkurszdrowagmina.pl/

 

/Serwis Informacyjny UG/



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12947