Pińczowscy strażacy 7 grudnia zebrali się w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie, gdzie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Ojciec Eliasz Hetmański i brat Mariusz Tomna przekazali na ręce Komendanta Powiatowego bryg. Władysława Węgrzynowicza Apostolski Akt Błogosławieństwa kierownictwu, strażakom i pracownikom cywilnym KP PSP w Pińczowie.
Strażacy akt otrzymali od Ojca Świętego Benedykta XVI. Pińczowska
komenda straży jest jedyną w województwie, posiadającą błogosławieństwo
papieża Benedykta, co stanowi niemałe wyróżnienie i zobowiązuje. Podczas
uroczystości sekc. Grzegorz Szmit odczytał modlitwę do św. Floriana.
Spotkanie było doskonałą okazją do tego, by za pracę i służbę
podziękować strażakom przechodzącym w stan spoczynku. Kpt. Artur
Oziębłowski i st. ogn. Janusz Piekara przyjęli życzenia i pamiątkowe
upominki od komendanta, koleżanek i kolegów, a także przedstawicieli
związków zawodowych.

Za
trud i poświęcenie strażakom przechodzącym na emeryturę podziękował
również, w imieniu swoim i starosty pińczowskiego Jana Moskwy,
przewodniczący Rady Powiatu w Pińczowie, a jednocześnie oficer
pińczowskiej straży pożarnej kpt. Zbigniew Kierkowski. Do życzeń i
podziękowań przyłączył się także przedstawiciel komendanta powiatowego w
Jarosławiu przewodniczący związków zawodowych asp. sztab. Leszek Pelc.
Kiedy uroczystość dobiegła końca wszyscy obecni na spotkaniu stanęli do
wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Opr. /kr/